Myyjät ja esittelijät

Löydät Koiramessuilta lukuisia myyjiä ja esittelijöitä omilta osastoiltaan. Nyt mukana messuilla on jo yli 100 koiratarvikealan myyjää ja yritystä.

Alta löydät listan messuilla mukana olevista yrityksistä ja esittelijöistä. Listaa päivitetään sitä mukaa, kun paikkoja varataan. Osasto numerot julkaistaan lähempänä tapahtumaa.

Huom! Nämä myyjät ja yritykset löydät hallista 6 kaikkina messupäivinä. Perjantaina myös Spesiaaliperjantai-alueella hallissa 4 on erilaisia yrityksiä ja oppilaitoksia esittelemässä toimintaansa ja myymässä tuotteita.

Tutustu Spesiaaliperjantain osastoihin

Olemalla nopea ehdit vielä varata paikan Suomen suurimmasta koiratapahtumasta! Ota yhteyttä: Erika Paqvalin-Skurnik, erika.paqvalin-skurnik@showlink.fi ja +358 50 388 6370.

Yritys Toimiala/Tuotteet Kotisivu Osasto
Aalto Baltics OÜ Lemmikkien lisäravinteet www.biosa.fi 6f70
Agria Eläinvakuutus Vakuutukset www.agria.fi 6e20
Akvaario Pekkala Koirien täysravinto www.bestpremiums.fi 6n50
Akvatera UAB Koirien ruuat http://naturesprotection.eu/ 6f71
Aristo Oy Koirien kotimaiset puruluut ja -tuotteet www.aristo.fi 6p1
Arkkikauppa Saarinen ja Haapala Ay Käsintehdyt pussukat ja laukut www.arkkikauppa.com 6c48
Back on Track Oy Nivel- ja lihassuojat www.backontrack.com 6a53
BERRA Koiraurheilutekstiilit ja -tuotteet www.berra.fi 6b49
Best Friend Group Oy Lemmikkieläinten ruuat ja tuotteet www.bestfiendgroup.com 6n10
Best-In Oy  Koirien kotimaisen ruuan valmistus www.best-in.fi 6n2
BioFarm Oy Koiranruoat, hoitotuotteet koirille, täydennysravinto www.biofarm.fi 6h49
Brista Hundcenter Ab Koirien tarvikkeet www.bristahundcenter.se 6d25
Bulls Hope Koirapatsaat www.bulls-hope-shop.de 6f58
Canifel Koirien tarvikkeet www.canifel.pl 6p61
Chema Sotoca Koirien tarvikkeet Ei kotisivuja 6f52
Cup and Bowl Kodin sisustustuotteet www.cupandbowl.fi 6f62
Crystal Shirts Vaatteita koiranomistajille www.crystalshirts.com 6h40
Delimill Oy Koiranruuat www.biomill.fi 6h47
Design Sir'Ola Koristetuotteet www.designsirola.fi/fi 6a50
Dibaq a.s. Lemmikkieläinten ruuat www.dibaq.cz 6c28
Dog & Cat Ky Koirien urheilu- ja hoitotarvikkeet www.dog-cat.fi 6c40
Dog It Life Ky Koiraurheiluvaatteet ja tarvikkeet www.dogit.fi 6e50
Doggy Ab Koirien ruuat www.bozita.fi 6c49
Elisa Oyj Teleoperaattori www.elisa.fi 6b51
Elppi Oy Magneettikorut Ei kotisivuja 6n51
Eläinruokatehdas Lemmikki Oy Koirien ruuat www.elainruoka.com 6n9
Eläintarvike Murren Murkina Oy Lemmikkieläinten ruuat ja tarvikkeet www.murrenmurkina.com 6f28
Emmi Ultrasonic GMBH Koirien hampaiden hoitotuotteet www.emmi-club.de/fi 6f78
Espoon Akvaariotukku Oy Koiranruoka, turkinhoitotuotteet www.akvaariotukku.fi 6n49
Evidensia Eläinlääkäripalvelut Oy Eläinlääkäripalvelut www.evidensia.fi 6c20
EW-Sport Ky/BERRA Koiraurheilutekstiilit ja -tuotteet www.berra.fi 6b49
Ferrofauna s.r.o Koristetuotteet www.ferrofauna.com 6b50
Fidoca/Platinium Koirien ruuat www.platinumsuomi.fi 6h48
Findogs Ay Koirien tarvikkeet www.findogs.fi 6p50
Foffeli Vohvelit Ei kotisivuja 6n25
Hand made by Heli Koira-aiheiset korut ja tekstiilit https://holvi.com/shop/HandMadebyHeli/ 6f83
HarjTass AB Vaatteita koiranomistajalle www.lyckligahunden.se 6e40
Helmenhaltiat Oy Lemmikkieläintuotteet www.pet2home.fi 6f85
Hollolan Nahkapaja Kotimaiset nahkaiset pannat, taluttimet ja valjaat www.hollolannahkapaja.fi 6n48
Horisont Enterprises LTD Oy Koirien ruuat ja ravintolisät www.horisontenterprises.fi 6c28
Hukkapisto Tekstiilien myynti, brodeeraus ja painatus www.hukkapisto.fi 6f54
IF Vahinkovakuutusyhtiö Oy Vakuutukset www.if.fi 6c21
Ilowilla Tekstiilit ja koiratarvikkeet www.ilowilla.fi 6f48
Jakke -lisäravinteet- CR-Rehut Oy Koirien lisäravinteet www.jakke-lisaravinteet.fi 6n58
Jeadog Avoin Yhtiö Koirien tarvikkeet www.kaulapannat.net 6f60
Kana Collection Dog Gear Koirien tarvikkeet www.kanacollection.com 6f88
Karhia Innovations Oy Trimmaustarvikkeet www.karhia.com 6b45
Kennelpakaste Oy Lemmikkieläinten ruuat www.kennelpakaste.fi 6a22
Kepeä Taival Koirien tarvikkeet www.kepeataival.fi 6a51
Käherryshuolto Oy Trimmaustarvikkeet www.kaherryshuolto.fi 6p70
Laboklin GmbH Laboratoriopalvelut www.laboklin.fi 6e29
LedRoom Oy Parkkikiekot www.parkkikiekot.fi 6f68
LittleWind Show Leads Koirien tarvikkeet www.littlewind.net 6n86
Luonnollinen Kamu Lemmikkien ja lemmikkikodin pesuaineet www.luonnollinenkamu.fi 6n39
Markkinointi Asop Oy Lemmikkieläintarvikkeet www.markkinointiasop.fi 6h51
Mars Finland Oy/Pedigree Koirien ruuat www.pedigree.fi 6a41
Milomatic Oy Koirien tarvikkeet ja verkkokauppa www.milomatic.com 6k50
Musti ja Mirri Nutrima Koirien ruuat www.mustijamirri.fi 6e48
Musti ja Mirri Oy Koirien ruuat ja tarvikkeet www.mustijamirri.fi 6f40
New Century Koirien turkinhoitotuotteet ja -välineet Ei kotisivuja 6e28
Nimilaatat.com Koirien nimilaatat www.nimilaatat.com 6a28
Noituus Design Koira-aiheiset korut ja tekstiilit www.noituusdesign.fi 6f74
NufNuf Koirien tarvikkeet www.nufnuf.ee 6f80
Nutrolin Lemmikkien ravintolisät www.nutrolin.fi 6f51
Onega OU Koirien tarvikkeet www.onega.ee 6c41
Orion Pharma Eläinlääkkeet Vapaakaupan valmisteet eläimille www.orionvet.fi 6f50
Oy MUSH Ltd Koirien ja kissojen ruuat www.mushbarf.com 6d28
P.W.Autobajerek Mariusz Trepanowski Lemmikkitarvikkeet www.autobajerek.pl 6b48
Pasadena Lemmikkitarvikkeet www.pasadena.com.pl 6p78
Pirjo Blomster Koirankarvalangat ja -tuotteet Ei kotisivuja 6c46
Piuhaputiikki Koirien tarvikkeet www.facebook.com/Piuhaputiikki 6f60
Playpoint Oy Turkinhoitotuotteet www.koiratarvikkeet.fi 6c51
Podunk Oy/Lintbells  Lemmikkien ravintolisät www.podunk.fi 6c41
Pomppa Oy Koirien vaatteet www.pomppa.fi 6a48
Power And Working Scissors Trimmaussaksia ja teroituspalvelu Ei kotisivuja 6h50
Prilis OÜ Koirien herkut www.prilis.ee 6c50
Prima Pet Premium Oy Lemmikkieläinalan maahantuonti ja tukkuliike www.hauhau.fi 6p48
Puuilo Oy Koirien ruuat ja tarvikkeet www.puuilo.fi 6n21
Rabart Pro-Choice Canine Koirien tarvikkeet www.rabartforfineart.com 6k51
Rahula Oy Lemmikkieläinten ruuat ja tuotteet www.rahula.fi 6p41
Risto Asplund Perunalastut Ei kotisivuja 6p59
Royal Canin Finland Oy Koirien ruuat www.royalcanin.fi 6f2
Scholes Trading Kodin sisustustuotteet www.cupandbowl.fi 6f29
ShowlinkShop - Showlink Oy Koiraharrastajan tuotteet ja verkkokauppa www.showlinkshop.fi 6c1
Sln Import Group Oy Lemmikkieläinten ruuat www.slnimport.fi 6f29
Smart Dog Ky Koirien testauspalvelut www.smartdog.fi 6f66
Sonarc Ky Hyvinvointituotteet koirille ja ihmisille www.sonarc.fi 6a55
STA.LI.N.,s.r.o Tarrat, julisteet Ei kotisivuja 6f59
Suomen Kennelliitto - Finska Kennelklubben ry. Järjestö www.kennelliitto.fi 6f1
Suomen Nestlé Oy Lemmikkieläinten ruuat www.purina.fi 6n1
Suomen Retkitukku Oy Koirien ruuat ja tarvikkeet www.retkitukku.fi 6n31
Suomen Sähkötuonti Oy Trimmaustarvikkeet www.sahkotuonti.fi 6a20
Symppis International Oy Lemmikkien hyvinvointituotteet ja ruuat www.symppis.com 6d49
T:mi Päivi Karvonen Farkkulegginsit www.farkkuleggins.fi 6f82
Tmi SaNika Koirien tarvikkeet www.sanika.fi 6c27
Tonia Oy Koirien vaatteet http://tonia.store/ 6n54
Tony's Wood Koirien tarvikkeet Ei kotisivuja 6f89
Tree of Pets Oy Lemmikkieläinten ruuat www.severa.net 6p41
Tujoma Lemmikkieläintuotteet www.tujoma.fi 6f53
Turkkitaika - Coatmagic Turkinhoitotuotteet www.turkkitaika.fi 6e51
UmaUma Koirien pedit ja tarvikkeet www.umauma.lt 6c29
Uniqa Fenix Tmi Lemmikkieläintuotteet www.koipeliini.fi 6f81
Uroda, Galeria Pod Psem Koristetuotteet ja vaatteita koiranomistajalle www.podpsem.pl/galeria/ 6d50
VAFO PRAHA s.r.o Koirien ruuat www.brit-petfood.com 6n40
Valovoima Finland Oy Asusteet ja lelut Ei kotisivuja 6n29
Verisure Oy Kodin hälytysjärjestelmät www.verisure.fi 6a44
Vetcare Finland Oy Eläinlääkintä- ja ruokinta www.vetcare.fi 6e41
VisioNet Oy Koirien ruuat ja tuotteet www.visionet-oy.fi 6p2
Vitabalans Oy Lemmikkien täydennysrehut www.vitabalans.fi 6n41
Voran Ay Koirien ruuat www.purepetfoodfinland.com 6c24
Yliopistollinen eläinsairaala Eläinlääkäripalvelut http://elainsairaala.helsinki.fi/ 6b40
Ylä-Savon koulutuskuntayhtymä Koulutus www.ysao.fi 6c23

Tilanne 9.11.2017