Myyjät ja esittelijät

Löydät Koiramessuilta lukuisia myyjiä ja brändejä omilta osastoiltaan. Nyt mukana messuilla on jo yli 100 koiratarvikealan myyjää ja yritystä.

Alta löydät listan messuilla mukana olevista yrityksistä ja brändeistä. Listaa päivitetään sitä mukaa, kun paikkoja varataan.

Olemalla nopea ehdit vielä varata paikan Suomen suurimmasta koiratapahtumasta! Ota yhteyttä: Erika Paqvalin-Skurnik, erika.paqvalin-skurnik@showlink.fi ja +358 50 388 6370.

Yritys Toimiala/Tuotteet Tutustu verkossa Osasto
4 Healthy Pets BVBA Koiranruuat www.edgardcooper.com 6e45
Agria Eläinvakuutus Vakuutukset www.agria.fi 6g21
Akvaario Piekkala Koirien täysravinto www.bestpremiums.fi 6n50
Anicol Oy Lemmikkien lisäravinteet www.anicol.fi 6d44
Anniina Kopperoinen Tmi Lemmikkien hoitotuotteet ja tassuvahat www.rakkauttatassuille.fi 6a22
Aristo Oy Koirien kotimaiset puruluut ja -tuotteet www.aristo.fi 6n2
Arkkikauppa Saarinen ja Haapala Ay Käsintehdyt pussukat ja laukut www.arkkikauppa.com 6d20
Back on Track Oy Nivel- ja lihassuojat www.backontrack.com 6a35
BarffiNet Oy Koirien ruuat ja tuotteet https://www.barffi.net 6k50
BERRA Koiraurheilutekstiilit ja -tuotteet www.berra.fi 6a48
Best Friend Group Oy Lemmikkieläinten ruuat ja tuotteet www.bestfriendgroup.com 6n10
Best-In Oy Lemmikkien ruuan valmistus www.best-in.fi 6a50
BioFarm Oy Koiranruoat, hoitotuotteet koirille, täydennysravinto www.biofarm.fi 6h49
Bulls Hope Koirapatsaat www.bulls-hope-shop.de 6g58
Canifel Koirien tarvikkeet www.canifel.pl 6p61
Dagsmark Petfood Oy Koiran kuivamuonat www.dagsmarkpetfood.fi 6c30
Delimill Oy Koiranruuat www.biomill.fi 6h47
Design Sir'Ola Oy Koristetuotteet www.designsirola.fi 6c50
Dibaq a.s. Lemmikkieläinten ruuat www.dibaq.cz 6b38
Dog & Cat Ky Koirien urheilu- ja hoitotarvikkeet www.dog-cat.fi 6d40
Dog Copenhagen Koirantarvikkeet www.dogcopenhagen.com 6n39
Dog It Life Ky Koiraurheiluvaatteet ja tarvikkeet http://dogit.fi 6f51
Doggy Ab Koirien ruuat www.bozita.fi 6d49
EEIlmports Przemyslaw Belec Nahka- ja puutuotteita Ei kotisivuja 6g71
Eesti Kennelliit Yhdistys www.kennelliit.ee 6f9
Elisa Oyj Teleoperaattori www.elisa.fi 6n31
Elppi Oy Magneettikorut Ei kotisivuja 6n51
Eläinruokatehdas Lemmikki Oy Koirien ruuat www.elainruoka.com 6n11
Eläintarvike Murren Murkina Oy Lemmikkieläinten ruuat ja tarvikkeet www.murrenmurkina.com 6g28
Espoon Akvaariotukku Oy Koiranruoka, turkinhoitotuotteet www.akvaariotukku.fi 6n49
Evidensia Eläinlääkäripalvelut Oy Eläinlääkäripalvelut www.evidensia.fi 6c20
Feel Active Koirien vaatteet https://www.mustijamirri.fi/feel_active 6b20
Fidoca/Platinum Koirien ruuat www.platinum.fi 6h48
Findogs Ay Koirien tarvikkeet www.findogs.fi 6p50
Finnish Net Solutions Oy Lemmikkipalvelut www.petmeddata.com 6d39
FirstVet AB Eläinlääkäripalvelut www.firstvet.fi 6d39
Fysio Healing Oy Voimapesuaineet ja -tuotteet koirille www.fysiohealing.fi 6a40
Happy Pet Project - Founded by Magisso Muotoilu ja suunnittelu www.magisso.com 6c38
Happy Petz Oy Lemmikkien hyvinvointipalvelut Ei kotisivuja 6a34
HarjTass AB Vaatteita koiranomistajalle www.lyckligahunden.se 6f40
Hau-Hau Champion Lemmikkieläinalan maahantuonti ja tukkuliike www.hauhau.fi 6p48
Helsingin eläinsuojeluyhdistys - Helsingfors djurskyddsförening HESY ry Järjestö www.hesy.fi 6e40
Helsinki Dog Walking Koirien ulkoilutuspalvelut www.helsinkidogwalking.fi 6b27
Hollolan Nahkapaja Kotimaiset nahkaiset pannat, taluttimet ja valjaat www.hollolannahkapaja.fi 6n48
Hong Life Oy Lemmikkitarvikkeet Ei kotisivuja 6b41
Horsella Oy Lelut Ei kotisivuja 6d22
HukkaPisto Tekstiilien myynti, brodeeraus ja painatus www.hukkapisto.fi 6g54
Ilowilla Tekstiilit ja koiratarvikkeet www.ilowilla.fi 6g48
Jakke-lisäravinteet/CR-Rehut Oy Koirien lisäravinteet www.jakke-lisaravinteet.fi 6g52
K Caara Oy Autokauppa www.volkswagencenter.fi 6n68, ES1 ja M103/1
Kana Collection Koirien pannat ja valjaat www.kanacollection.com 6g68
Kennelliiton kaverikoirat Vapaaehtoistoiminta www.kennelliitto.fi/kaverikoirat 6d8
Kennelliiton nuoret Nuorisotoiminta www.kennelliitto.fi/nuorille 6f2
Kepeä Taival Koirien tarvikkeet www.kepeataival.fi 6a51
Kristallikuvio Oy Kristallikuvat www.kristallikuvio.fi 6b23
Kultakeramiikka Oy Astiat ja kattaus www.kultakeramiikka.com 6g61
Kustannusyhtiö Koiramme Media www.koiramme.fi 6d4
Käherryshuolto Oy Trimmaustarvikkeet www.kaherryshuolto.fi 6p70
Laboklin GmbH Laboratoriopalvelut www.laboklin.fi 6f41
Lahjatalo.fi Patsaat, mukit ja kyltit www.lahjatalo.fi 6n18
Landguth Heimtiernahrung GmbH Koirien ruuat www.landguth.de 6n58
LedRoom Oy Parkkikiekot ja korttilompakot www.mahtituote.fi 6a38
Leggingsit/Ihmehousut/Ice Park Finland Oy Vaatteet https://www.facebook.com/farkkulegginsit.ihmehousut/ 6g82
Leigiv OÜ Lemmikkieläintuotteet www.leigiv.ee 6g91
LittleWind Show Leads Näyttelyhihnat www.littlewind.net 6g66
Love Paw Korut www.lovepaw.fi 6a26
Marja Kurki Oy - pop up -myymälä Asusteet www.marjakurki.com 6d1
Markkinointi Asop Oy Lemmieläintarvikkeet http://www.markkinointiasop.fi/ 6h51
MiliaM Travel OÜ Matkanjärjestäjä, koiramatkat www.travel.miliam.ee 6g78
Milomatic Oy Koirien tarvikkeet ja verkkokauppa www.milomatic.com 6m50
Misal Oy LED-valaisimet www.misal.fi 6a28
Moevabrik OÜ Vaatteet www.efyldesign.com 6g69
Musti ja Mirri Oy Koirien tarvikkeet www.mustijamirri.fi 6g30
mySafety Oy Vakuutukset www.mysafety.fi 6b31
Nimilaatat.com Koirien nimilaatat www.nimilaatat.com 6d28
Nisumestarit Oy Leipomotuotteita Ei kotisivuja 6g84
Noituus Design Koira-aiheiset korut ja tekstiilit www.noituusdesign.fi 6g60
Non-stop Dogwear Koirien ruuat ja tuotteet www.non-stopdogwear.fi 6p19
Nordic Country Life Sisustus ja koirien pedit sekä takit www.nordiccountrylife.com 6p59
NufNuf Koirien ja kissojen designtarvikkeet www.nufnufpets.com 6f41
Nutrima Koirien ruuat www.nutrima.fi 6f48
Nutrolin Lemmikkien ravintolisät www.nutrolin.fi 6g51
Omaeläinklinikka Oy Eläinlääkäripalvelut www.omaelainklinikka.fi 6n19
Omaykkönen Oy Puhdistustuotteita Ei kotisivuja 6a20
Onega OÜ Koirien tarvikkeet www.onega.ee 6g46
Orion Pharma Eläinlääkkeet Vapaakaupan valmisteet eläimille www.orionvet.fi 6g50
Osakond OÜ Vaatteet Ei kotisivuja 6g88
Oy MUSH Ltd Koirien ja kissojen ruuat www.mushbarf.com 6e48
Oy Transmeri Ab Lemmikkieläinten tarvikkeet www.jalotuotteet.fi 6g81
P.W. Autobajerek Mariusz Trepanowski Lemmikkitarvikkeet www.clumbershop.com 6c48
Pasadena Plus Lemmikkitarvikkeet www.pasadena.com.pl 6p78
Pedigree Koirien ruuat www.pedigree.fi 6a39
Pirjo Blomster Koirankarvalangat ja -tuotteet Ei kotisivuja 6d26
Playpoint Oy Turkinhoitotuotteet www.koiratarvikkeet.fi 6d51
Playrosett Ltd Oy Lemmikkituotteiden verkkokauppa www.playrosett.fi 6p31
Podunk Oy/Lintbells Lemmikkien ravintolisät www.podunk.fi 6d31
Pomppa Oy Koirien vaatteet www.pomppa.fi 6b48
Power And Working Scissors Trimmaussaksia ja teroituspalvelu Ei kotisivuja 6h50
Prilis OÜ Koirien herkut www.prilis.ee 6d50
Purenatural Koirien ruuat www.purenatural.fi 6c28
Puuilo Lemmikkien tarvikkeet ja ruuat www.puuilo.fi 6n60
Rabart Pro-Choice Canine Koirien tarvikkeet www.rabartforfineart.com 6d48
Ricky Fashion Näyttelyvaatteet www.batra.co.uk 6g99
Riemukauppa.fi Lemmikkieläintarvikkeet www.riemukauppa.fi 6p39
Royal Canin Finland Oy Koirien ruuat www.royalcanin.fi 6g2
Sector Alarm Oy Kodinturvapalvelut www.sectoralarm.fi 6b40, 6g79
ShowlinkShop/Showlink Oy Koiraharrastajan tuotteet ja verkkokauppa www.showlinkshop.fi 6d1
Sln Import Group Oy Lemmikkieläinten ruuat www.slnimport.fi 6b50
Smart Dog Ky Koirien testauspalvelut www.smartdog.fi 6a30
Sonarc Ky Hyvinvointituotteet koirille ja ihmisille www.sonarc.fi 6a55
STA.LI.N., s.r.o. Tarrat, julisteet Ei kotisivuja 6g59
Suomen Kennelliitto - Finska Kennelklubben ry. Järjestö www.kennelliitto.fi 6g1
Suomen Kennelsäätiö Säätiö www.kennelliitto.fi/kennelsaatio 6f7
Suomen Nestlé Oy Lemmikkieläinten ruuat www.purina.fi 6n1
Symppis International Oy Lemmikkieläinten hyvinvointituotteet ja ruuat www.symppis.com 6e49
Tampereen yliopisto Turre & Toivoset 2.0 -tutkimushanke https://turre.fi/ 6g70
Tassuapu Lemmikkien hyvinvointi www.tassuapu.fi 6b35
Tassuvahti Oy Lemmikkien hoitopalvelut www.tassuvahti.fi 6f21
Tmi Telfohelp Heijastintuotteet Ei kotisivuja 6g80
Topline Turkinhoitotuotteet www.toplinegrooming.com 6b30
Telia Finland Oyj Teleoperaattori www.telia.fi 6g98
Tree of Pets Oy Lemmikkieläinten ruuat www.eukanuba.fi 6p41
TSGM Sverige AB Lemmikkien hyvinvointituotteet www.naturligtrent.se 6g89
Tujoma Lemmikkieläintuotteet www.tujoma.fi 6h53
Turkkitaika/Coat magic Turkinhoitotuotteet www.turkkitaika.fi 6e50
UmaUma Koirien pedit ja tarvikkeet www.umauma.lt 6f29
Uroda, Galeria Pod Psem Koristetuotteet ja vaatteita koiranomistajalle www.podsem.pl/galeria/ 6e51
VAFO PRAHA s.r.o. Koirien ruuat www.brit-petfood.com 6n30
Valovoima Finland Oy Asusteet Ei kotisivuja 6g90
Vetcare Finland Oy Koirien ruokinta www.vetcare.fi 6n15
Vitabalans Oy Lemmikkien täydennysrehut www.vitabalans.fi 6n41
Ylä-Savon koulutuskuntayhtymä Koulutus www.ysao.fi 6f25

Tilanne 4.12.2018