Spesiaaliperjantain osastot

Tänä vuonna Koiramessuilla järjestetään uutuutena Spesiaaliperjantai. Tällöin keskitytään koiran hyvinvointiin ja koira-alan ammatteihin. Löydät Spesiaaliperjantai-alueen Messukeskuksen 2. kerroksesta hallista 4.

Spesiaaliperjantai-alueella pääset tutustumaan koira-alan opintoja tarjoaviin oppilaitoksiin, erilaisiin koiran hyvinvointipalveluihin ja tapaamaan Kennelliiton asiantuntijoita. Lisäksi alueella on useampi esiintymislava, joilla pääset seuraamaan tietoiskuja ja esityksiä.

Kennelliitto-alue
Käyttäytymisen jalostustyöryhmä
Kennelliiton eläinlääkäri
Terveydenhuoltotyöryhmä
Kennelneuvojat
Kennelliiton Nuoret
Kennelliiton HauLife!
Suomen Eläintenkouluttajat 

Tutustu Kennelliitto-alueen ohjelmaan

Oppilaitokset Kotisivu Osasto
Ahlmanin ammatti- ja aikuisopisto                         www.ahlman.fi 4f48
Amiedu Helsinki www.amiedu.fi 4f40
Ammattiopisto Livia www.livia.fi 4f38
Axxell Brusaby www.axxell.fi 4f30
Helsingin yliopisto, eläinlääketieteellinen tiedekunta www.helsinki.fi/fi/elainlaaketieteellinen-tiedekunta 4e21
Kainuun ammattiopisto www.kao.fi 4f28
Keski-Pohjanmaan ammattiopisto Kannus www.kpedu.fi 4f20
Keuda eläintenhoito Saarentaus www.keuda.fi 4e49
Koulutuskeskus Salpaus www.salpaus.fi 4e41
Suomen Eläinkoulutuskeskus www.elainkoulutuskeskus.fi 4e29
Valkealan opisto, Kennelkymppi www.valkealanopisto.fi/kennelkymppi 4e31
Ylä-Savon ammattiopisto www.ysao.fi 4e39
Koiran hyvinvointi, koulutus ja muut palvelut      
Yritys/yhdistys Toimiala/tuotteet Kotisivu Osasto
Aisti ja Tunne Oy Koiran hyvinvointipalvelut www.aistijatunne.fi 4c10
Canis - lehti & koirakoulu Masseter Koiraharrastajan tietolehti, koirakoulu www.canislehti.fi 4d29
Digidog Nettikoirakoulu www.digidog.fi 4d41
DogHeal Oy Koirahieronta- ja hyvinvointipalvelut www.dogheal.net/ 4c11
Evidensia Eläinlääkäripalvelut Eläinlääkäripalvelut www.evidensia.fi 4d19
HAU-kuntoklubi ja Onnen askel Koirien kuntoklubi www.haukuntoklubi.fi 4d10
Helsingin Seudun Kennelpiirin nuorisojaosto edistää nuorten koiraharrastusta pk-seudulla www.hskp.net/jaostot/nuorisojaosto 4d49
HYGGE Hounds/Suunnittelutoimisto Hygge Koirahieronta   4b11
Karjataidon tila / Koirataito  Koirankoulutuspalvelut www.koirataito.net 4e30
Koirakonttori, Riitta Kempe Koulutuspalvelut, ruokintaneuvonta www.koirakonttori.fi 4e20
Koirakoulu Kompassi Koirakoulu www.koirakoulukompassi.com 4e48
Koirakoulu Taitoa Tassuihin Koirakoulu www.taitoatassuihin.fi 4e40
Koirakoulu Visio Koirakoulu www.koirakouluvisio.com 4e38
Koirapalvelu Virike Koirakoulu www.koirapalveluvirike.net 4d21
MSD Animal Health Eläinlääkkeet www.msd-animal-health.fi/ 4b18
OneMindDogs OneMindDogs -metodi www.oneminddogs.com 4d39
Osteopaatti Maaria Kaiperla Eläinosteopatia   4c18
Petotestit Petotestit koirille www.petotestit.com/ 4a19
Podunk Oy Ravintolisät koirille ja kissoille www.podunk.fi 4b10
Pro Koirakko, Päivi Saarilahti Koirakkovalmentaja www.facebook.com/prokoirakko 4b19
SmartDOG, Katriina Tiira Koiran käyttäytymisen testaus www.smartdog.fi 4e18
Solheds, Saija Pihkanen Luonnonmukaiset ihonhoitotuotteet www.solheds.com 4e10
Sonarc Koirien hyvinvointituotteet www.sonarc.fi 4d11
Sukoka - Suomen Koirankasvattajat ry Suomalaisten koirankasvattajien etujärjestö www.sukoka.fi 4d18
Tonia Oy Suomalaisia koiranvaatteita http://tonia.store/ 4a11
Trimmis Pet Spa / Musti ja Mirri Oy Turkinhoitoa ja trimmausta www.mustijamirri.fi/trimmis-pet-spa/fi/ 4c19
Trust the Nose  Koirien hajutyöskentelyä www.trustthenose.wordpress.com 4d31
WiseNose, Suomen Hajuerotteluyhdistys ry Koirien hajuerottelukoulutusta- ja työskentelyä www.wisenose.fi 4e28