Osastot

Koiramessuilla on saman katon alla yli 120 koira-alan tuotemerkkiä ja yritystä. Tule tekemään edullisia ostoksia parhaalle ystävällesi, itsellesi tai pukinkonttiin. Tänä vuonna messuilla on mukana uusia brändejä, joiden valikoimista löytyy laadukkaita koirantarvikkeita sekä vaatteita ja jalkineita yhteisiin ulkoiluhetkiin. 

Yritys Toimiala/Tuotteet Kotisivu Osasto
4 Healthy Pets BVBA Koiranruuat www.edgardcooper.com 6g71
Agria Eläinvakuutus  Vakuutukset www.agria.fi 6f20
Akvaario Piekkala Koirien täysravinto www.bestpremiums.fi 6n50
Anicol Oy           Lemmikkien lisäravinteet www.anicol.fi 6c40
Animalcare HB Lemmikkien ihonhoitotuotteet www.animalcare.fi 6g90
Anu Taimo Lahjat, korut ja käsityöt Ei kotisivuja 6g84
Aristo Oy Koirien kotimaiset puruluut ja -tuotteet www.aristo.fi 6n2
Arkkikauppa Saarinen ja Haapala Ay Käsintehdyt pussukat ja laukut www.arkkikauppa.com 6d20
Back on Track Oy Nivel- ja lihassuojat www.backontrack.com 6a51
BarffiNet Oy Koirien ruuat ja tuotteet www.barffi.net 6k51
Barkside Bros Oy        Koirantarvikkeet www.barksidebros.com 6c48
BERRA Koiraurheilutekstiilit ja -tuotteet www.berra.fi 6d48
Best Dog OÜ  Eläinten ruuat www.bestbarf.com 6a40
BioFarm Oy Koiranruoat, hoitotuotteet koirille, täydennysravinto www.biofarm.fi 6h49
Bulls Hope Koirapatsaat www.bulls-hope-shop.de 6g58
Canifel Koirien tarvikkeet www.canifel.pl 6n31
Carnin Hyvinvointipalvelut, koirien ravitsemusneuvonta ja ruokinnan suunnittelu www.carnin.fi 6b45
Dagsmark Petfood Oy  Koiran kuivamuonat www.dagsmarkpetfood.fi   6d49
Delimill Oy Koiranruuat www.biomill.fi 6h47
Design Sir'Ola Oy Koristetuotteet www.designsirola.fi 6c50
Digital Dogsitter
Koirien hyvinvointi ja eroahdistuksen hoito www.digitaldogsitter.com 6g88
Dog Fan SIA Koiranäyttelytarvikkeet ja koirapatsaat www.dog-fan.lv 6c51
EEImports Przemysław Beleć Nahka- ja puutuotteita Ei kotisivuja 6f21
Elppi Oy Magneettikorut Ei kotisivuja 6n51
Eläinruokatehdas Lemmikki Oy Koirien ruuat www.elainruoka.com 6n9
Eläintarvike Murren Murkina Oy Lemmikkieläinten ruuat ja tarvikkeet www.murrenmurkina.com 6n18
Espoon Akvaariotukku Oy Koiranruoka, turkinhoitotuotteet www.akvaariotukku.fi 6n49
Evidensia Eläinlääkäripalvelut Oy Eläinlääkäripalvelut www.evidensia.fi 6c20
Familon pop up -myymälä Kodin tekstiilit www.familon.fi 6a2
Feel Active  Koirien vaatteet https://www.mustijamirri.fi/feel_active 6b44
Feramagus SIA Koirien herkut www.petplanet.lv 6d47
Fidoca Koirien ruuat www.fidoca.fi 6n60
Findogs Ay Koirien tarvikkeet www.findogs.fi 6p50
FirstVet AB Eläinlääkäripalvelut www.firstvet.fi 6g44
Fortum Sähkön myynti www.fortum.fi 6b51
Fysio Healing Oy Voima- pesuaineet ja tuotteet koirille  www.fysiohealing.fi  6g80
Handler Koirien nahkaiset pannat ja taluttimet  www.handler-09.jimbo.com 6g86
HarjTass AB Vaatteita koiranomistajalle www.lyckligahunden.se 6f40
Hau-Hau Champion Lemmikkieläinalan maahantuonti ja tukkuliike www.hauhau.fi 6p48
Helsingin eläinsuojeluyhdistys HESY ry Yhdistys www.hesy.fi 6e40
Hollolan Nahkapaja Kotimaiset nahkaiset pannat, taluttimet ja valjaat www.hollolannahkapaja.fi 6n48
HukkaPisto Tekstiilien myynti, brodeeraus ja painatus www.hukkapisto.fi 6g54
Hulmu ja Haukku Postikortit ja muut kuvat https://hulmuhaukku.blogspot.com 6g101
Icebug Jalkineet www.icebug.fi 6a20
Ilowilla Tekstiilit ja koiratarvikkeet www.ilowilla.fi 6g48
Iv San Bernard Finland / Winner.dog Eläinkosmetiikka ja oheistuotteet www.winner.dog 6n29
Jakke -lisäravinteet - CR-Rehut Oy Koirien lisäravinteet www.jakke-lisaravinteet.fi 6g52
K Caara Oy Autokauppa www.volkswagencenter.fi 6f48
Kaikenkarvaiset Oy Koirien herkut ja ruuat sekä tarvikkeet www.kaikenkarvaiset.com 6d22
Kana Collection Dog Gear Koirien ulkoiluvarusteet www.kanacollection.com 6g66
Kananlento Lahjatavarakauppa www.kananlento.com 6g91
Kaverikoirat Vapaaehtoistoiminta www.kennelliitto.fi/koirat/kaverikoirat 6d8
Kehon ABC Lahjatavarat ja keittiötarvikkeet  www.voimaamaalta.nycashflow.fi 6g74
Kennelliiton Nuoret Nuorisotoiminta www.kennelliitto.fi/nuorille 6f2
Kepeä Taival Koirien tarvikkeet www.kepeataival.fi 6a50
Kotimaan Energia Oy Sähkön myynti www.kotimaanenergia.fi 6n32
Kulkukoira Oy Auton koiratarvikkeet www.kulkukoira.com 6e41
Kustannusyhtiö Koiramme Media www.koiramme.fi 6f1
Käherryshuolto Oy Trimmaustarvikkeet www.kaherryshuolto.fi 6p70
Laboklin GmbH Laboratoriopalvelut www.laboklin.fi 6f41
Lahjatalo.fi Lämpösukat, -pipot jne. www.lahjatalo.fi 6n30
Landguth Heimtiernahrung GmbH Koirien ruuat www.landguth.de 6n58
LedRoom Oy Parkkikiekot ja korttilompakot www.mahtituote.fi 6g82
Legginsit / Ihmehousut - Ice Park Finland Oy Vaatteet https://www.facebook.com/farkkulegginsit.ihmehousut/ 6g99
Leigiv OÜ Lemmikkieläintuotteet www.leigiv.ee 6g69
LittleWind     Näyttelyhihnat ja lemmikkitarvikkeet www.littlewind.net
6g62
LuxMe Oy Lemmikkien hampaidenhoito www.fresme.fi 6a44
LähiTapiola  Vakuutukset www.lahitapiola.fi 6e49
Markkinointi Asop Oy Lemmikkieläintarvikkeet http://www.markkinointiasop.fi/ 6h51
MiliaM Travel OÜ Matkanjärjestäjä, koiramatkat www.travel.miliam.ee 6g93
Milomatic Oy Koirien tarvikkeet ja verkkokauppa www.milomatic.com 6m51
Misal Oy LED-valaisimet www.misal.fi 6g70
Musti ja Mirri Oy Koirien tarvikkeet www.mustijamirri.fi 6b20
Nimilaatat.com Koirien nimilaatat www.nimilaatat.com 6d28
Noituus Design Koira-aiheiset korut ja tekstiilit www.noituusdesign.fi 6g60
Non-stop dogwear Koirien ruuat ja tuotteet www.non-stopdogwear.fi 6p59
Norsi Oy Nahkatuotteet www.norsi.fi 6g74
North Outdoor Vaatteet www.northoutdoor.com 6a20
Nutrima Koirien ruuat www.nutrima.fi 6b40
Nutrolin Lemmikkien ravintolisät www.nutrolin.fi 6g51
Omaeläinklinikka Oy Eläinlääkäripalvelut www.omaelainklinikka.fi 6p2
Omaykkönen Oy Puhdistustuotteita Ei kotisivuja 6g98
Onega OU Koirien tarvikkeet www.onega.ee 6g46
Orion Pharma Eläinlääkkeet Vapaakaupan valmisteet eläimille www.orionvet.fi 6g50
Ovelia Innovation Heijastinolkavyöt www.ovelia.fi 6g95
Oy MUSH Ltd Koirien ja kissojen ruuat www.mushbarf.com 6e48
Oy Transmeri Ab Lemmikkieläinten tarvikkeet www.jalotuotteet.fi 6g61
Pasadena Plus Lemmikkitarvikkeet www.pasadena.com.pl 6p78
Paulus & Co Oy Mobiilisovellus www.paulusco.fi 6c42
Pedigree Koirien ruoat www.pedigree.fi 6a48
Pet No. 1 Oy Koirien tarvikkeet www.petnumberone.net 6h48
Pezzie Ltd Oy Lemmikkimaailman kansainvälinen verkkoyhteisö www.pezzie.com 6n10
Pirjo Blomster Koirankarvalangat ja -tuotteet Ei kotisivuja 6d26
Planet Pet Society koiranruoat Koiranruoat http://www.planetpet.eu/ 6p48
Playpoint Oy Turkinhoitotuotteet www.koiratarvikkeet.fi 6d51
Podunk Oy / Lintbells Lemmikkien ravintolisät www.podunk.fi 6d41
Pomppa Oy Koirien vaatteet www.pomppa.fi 6b48
Power And Working Scissors Trimmaussaksia ja teroituspalvelu Ei kotisivuja 6h50
Prilis OÜ Koirien herkut www.prilis.ee 6d50
PrimaDog koiranruoat Koiranruoat https://prima.dog/frontpage/ 6p48
Purenatural  Koirien ruuat www.purenatural.fi 6c28
Repolar Pharmaceuticals Oy Lemmikkien hyvintointituotteet www.repolar.com 6g30
Riemukauppa.fi Lemmikkieläintarvikkeet www.riemukauppa.fi 6p31
Roppi Oy Turkinhoito- ja näyttelytarvikkeet www.roppi.fi 6p61
Royal Canin Finland Oy  Koirien ruuat www.royalcanin.fi 6g2
Ruohonjuuritaso Kanituotteet www.ruohonjuuritaso.com 6b41
SEY Suomen eläinsuojelu ry Yhdistys www.sey.fi 6e40
ShowlinkShop - Showlink Oy Koiraharrastajan tuotteet ja verkkokauppa www.showlinkshop.fi 6a2
Sln Import Group Oy Lemmikkieläinten ruuat www.slnimport.fi 6e50
Smart Dog Ky Koirien testauspalvelut www.smartdog.fi 6g92
So Posh Eläinkosmetiikka www.soposh.eu 6n44
Solheds Hoito- ja hyvinvointituotteet www.solheds.com 6g29
Sonarc Ky Hyvinvointituotteet koirille ja ihmisille www.sonarc.fi 6a55
STA.LI.N., s.r.o.  Tarrat, julisteet Ei kotisivuja 6g59
Suomen eläintenkouluttajat ry Eläinten kouluttaminen www.elaintenkouluttajat.com 6g94
Suomen Kennelliitto - Finska Kennelklubben ry. Järjestö www.kennelliitto.fi 6g1
Suomen Nestlé Oy Lemmikkieläinten ruuat www.purina.fi 6n1
Taituki Koirien terveys ja niveltuet www.taituki.fi 6b43
Tassuapu Lemmikkien digipalvelut kasvattajille www.tassuapu.fi 6a42
Toiminimi Kirsi Susanna Laine Koirien täydennysrehut www.1hevosvoima.com 6g78
Tree of Pets Oy  Lemmikkieläinten ruuat www.eukanuba.fi 6p41
TSGM Sverige AB                         Lemmikkien hyvintointituotteet www.naturligtrent.se 6g81
Tujoma Lemmikkieläintuotteet www.tujoma.fi 6h53
Turkkitaika - Coatmagic Turkinhoitotuotteet www.turkkitaika.fi 6e51
Uroda, Galeria Pod Psem Koristetuotteet ja Vaatteita koiranomistajalle www.podpsem.pl/galeria/ 6b50
VAFO PRAHA s.r.o. Koirien ruuat www.brit-petfood.com 6p9
Valovoima Oy Vaatteet ja lelut Ei kotisivuja 6d40
Vetcare Finland Oy Koirien ruokinta www.vetcare.fi 6n21
Vita Laboratoriot Oy Laboratoriopalvelut www.vita.fi 6d43
Vitabalans Oy Lemmikkien täydennysrehut www.vitabalans.fi 6n41
Ylä-Savon koulutuskuntayhtymä Koulutus www.ysao.fi 6f27
Tilanne 15.11.2019